Filloi me dhjetė cent, bleu tokė nė Bullgari

Shko poshtė

Super Filloi me dhjetė cent, bleu tokė nė Bullgari

Mesazh nga D3M1 prej Mon Feb 14, 2011 3:18 pmPara pesė javėsh britaniku Luke Seall vendosi tė vėrtetojė se ēfarė mund tė shkėmbejė me dhjetė cent. Sot, pas disa shkėmbimeve tė pazakonta, ka blerė tokė nė Bullgari.
E tėra filloi kur 27 vjeēari Seall nga Brightoni vendosi tė shoh se sa kapital mund tė grumbullonte brenda vitit duke filluar “biznesin” me dhjetė cent dhe tė blejė diēka origjinale.

Nė shkėmbimin e parė me vlerė dhjetė centė bleu dy peshq tė artė pėr akuarium. Pasi nuk e kishte ndėrmend t’i mbante kėto kafshė shtėpiake, publikoi njė ofertė pėr peshqit nė internet. Pėr to ai fitoi njė kitarė tė vjetėr, ndėrsa kitarėn shpejtė e shkėmbeu me njė biēikletė. Me ndihmėn e miqve arriti qė mė pas biēikletėn ta shesė pėr 50 funte.

Vazhdoi me tregtinė, ndėrsa pėr 50 funte mori disa oferta tė ndryshme, prej njė flauti deri tek lojėrat e kompjuterėve, njė printer, deri tek njė Ford Fiesta e vjetėr, shtrat, televizor dhe shumė gjėra tjera me vlerė.

Por oferta mė interesante erdhi nga Bullgaria. “Pėrshėndetje Luke! Mė pėlqen projekti yt. A je i interesuar qė pėr 50 funte ta blesh njė tė katėrtėn e arit tė tokės nė Bullgari, afėr bregut tė Detit tė Zi?” thuhet nė ofertė. Ishte kjo njė ofertė qė s’mund ta refuzonte, por loja ende s’ka marrė fund. A ėshtė dikush i interesuar pėr truallin nė Bullgari?

“Mendoj se jam vetėm kureshtar se deri ku do tė mbėrrijė, por arsye e vėrtetė pse kjo lojė mė pėlqen ėshtė edhe fakti se vetėm me dhjetė centė mund tė bėhesh pjesė e diē mjaft tė madhe", tha Seall. /Telegrafi/


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi