Shtat qifte thyen rekordin e Guinnessit pr puthje

Shko posht

Super Shtat qifte thyen rekordin e Guinnessit pr puthje

Mesazh nga D3M1 prej Mon Feb 14, 2011 3:19 pmShtat qifte n Tajland thyen rekordin e Guinnessit pr puthjen m t gjat. Me rastin e Shn Valentinit sht organizuar edhe nj gar e cila kishte pr qllim t thyente rekordin e deritashm t cilin e mbanin Kristina Reinhart dhe Nikola Matovic nga Gjermania. Ata dy u puthen pa ndrprer rrafsh 32 or, 7 minuta e 14 sekonda.
Organizatort e gars n Tajland jan t knaqur q sht thyer rekordi dhe n momentin kur ky rekord u thye sht organizuar nj ceremoni, por kjo nuk i pengoi aspak qifteve q t vazhdojn me puthjet.

Gara po vazhdon ende sepse vetm njri prej qifteve mund ta marr titullin si qifti q sht puthur m s gjati. Nuk e dim se sa do t zgjas kjo, por mendohet se fituesit do t vazhdojn t puthen edhe pr 12 ort e ardhshme tha organizatori i ksaj gare.

Prndryshe, n garn pr thyerjen e ktij rekordi u futn 14 qifte nga t gjitha rajonet e Tajlands, por ndrkoh gjysma e qifteve hoqi dor nga gara. Rregullat e Guinnessit pr ta thyer kt rekord jan shum t rrepta. Qiftet duhet q gjat tr kohs ti puthitin buzt pr njri tjetrin bile edhe kur han dhe pin, ose kur shkojn n WC.

ifti i cili arrin q m s gjati t puthet do ta fitoj nj unaz diamanti dhe nj shprblim me nj shum t caktuar parash. /Telegrafi/


_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi