Katėrmbėdhjetė pacientė nė trajtim mjekėsor nė Turqi

Shko poshtė

Super Katėrmbėdhjetė pacientė nė trajtim mjekėsor nė Turqi

Mesazh nga D3M1 prej Mon Feb 14, 2011 3:34 pmKatėrmbėdhjetė pacientė kosovarė, me probleme kryesisht nė zemėr, kanė udhėtuar tė hėnėn sot pėr trajtim mjekėsor nė spitalin “Siyami Ersek” nė Stamboll.
Po nė kėtė spital, nė janar tė kėtij viti, janė trajtuar edhe 17 pacientė tė tjerė nga Kosova, njoftoi Ministria e Shėndetėsisė.

Kėto dy grupe tė pacientėve, qė janė dėrguar pėr trajtim mjekėsor jashtė Kosovės nė kėtė periudhė tė kėtij viti, janė trajtuar, pėrkatėsisht do tė trajtohen nė spitalin turk, pa pagesė, nė kuadėr tė bashkėpunimit tė mirė dhe pėrkrahjes qė Qeveria e Turqisė dhe institucionet e saja shėndetėsore ofrojnė pėr shėndetin e qytetarėve tė Kosovės.

Ndėrkohė, pas miratimit tė Udhėzimit Administrativ pėr trajtim mjekėsor jashtė institucioneve publike, spitalet private tė Kosovės, do tė bėhen shpejt pjesė nė trajtimin e pacientėve me sėmundje qė aktualisht nuk trajtohen nė institucionet publike shėndetėsore. /Telegrafi/


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi