Arrestohen tre persona n veri pr krim t organizuar

Shko posht

Super Arrestohen tre persona n veri pr krim t organizuar

Mesazh nga D3M1 prej Tue Feb 15, 2011 9:29 amPolicia e EULEX-it me prkrahjen e njsive t KFOR-it t martn n ort e hershme t mngjesit n veri t vendit, gjegjsisht n Zubin Potok ka kryer nj operacion pr luftimin e krimit t organizuar, ndrsa lidhur me kt kan arrestuar tre persona.

Me kt rast jan bastisur katr banesa private dhe nj biznes. N njoftimin e EULEX-it bhet e ditur se ky operacion sht n kuadr t hetimit n vazhdim e sipr lidhur me nj numr t veprave penale, duke prfshir kontrabandn e mallrave, evazionin fiskal, shmangie nga detyrimet, mashtrim etj.

Hetimi sht duke u mbikqyrur nga Prokuroria Speciale e Kosovs, ndrsa krkimet dhe arrestimet jan autorizuar nga nj gjyqtari i procedurs paraprake. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi