Ceremoni shtetėrore pėr trevjetorin e pavarėsisė

Shko poshtė

Super Ceremoni shtetėrore pėr trevjetorin e pavarėsisė

Mesazh nga D3M1 prej Tue Feb 15, 2011 9:51 amMe rastin e trevjetorit tė shpalljes sė Pavarėsisė sė Republikės sė Kosovės, ushtruesi i detyrės sė presidentit, Jakup Krasniqi organizon ceremoninė shtetėrore tė shėnimit tė pavarėsisė.

Nė kėtė ceremoni janė ftuar qė tė marrin pjesė pėrfaqėsuese tė institucioneve vendore dhe ndėrkombėtare, kori diplomatik i akredituar nė vendin tonė, pėrfaqėsues tė partive politike, personalitete tė shquara tė vendit si dhe pėrfaqėsues tė shoqėrisė civile dhe tė medieve.

Mirėpo, Qeveria nė largim e Kosovės nuk ka planifikuar ndonjė aktivitet tė organizuar institucional pėr tė shėnuar pėrvjetorin e tretė tė shpalljes sė pavarėsisė.

Zėdhėnėsi i Qeverisė nė largim, Memli Krasniqi i ka thėnė ditė mė parė Kohės se mungesa e institucioneve tė reja ka bėrė qė ekzekutivi tė mos ketė hartuar ndonjė agjendė pėr hir tė trevjetorit tė pavarėsisė.

Ndėrkaq, drejtoresha pėr Kulturė, Sport dhe Rini nė Komunėn e Prishtinės, Vlora Dumoshi, ka treguar qė udhėheqja e kryeqytetit pėr shėnimin e pėrvjetorit tė tretė tė pavarėsisė ka ndarė njė shumė nė vlerė prej shtatė mijė eurosh. Ajo ka bėrė me dije se pėr ta festuar sa mė mirė trevjetorin e pavarėsisė, Komuna e Prishtinės tė ketė filluar pėrgatitjet qė afro njė muaj. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi