Dhurat buqet, dashuri apo dika tjetr

Shko posht

Super Dhurat buqet, dashuri apo dika tjetr

Mesazh nga Rreze prej Tue Feb 15, 2011 10:07 am

Njerzit i prdorin lulet q t shprehin nj ndjenj konkrete dhe t drgojn dhe simbolizojn nj porosi t caktuar.Nga T dua deri M vjen keq dhe gjithka tjetr. Por, far sht pyetja? Me rastin e Shn Valentinit ju zbulojm far do t thot buqet me lule nga nj i afrm. far do t thot? A ju gnjen? Ju do apo vetm do t jeni vetm shok?Trndafila
T kuqe dashuri, pasion (dashuri)
T verdh miqsi, xhelozi (ose-ose, ndoshta do tju thot se do t jeni miq)
T bardh qetsi, thjeshtsi, pafajsi, pastrti (miq)
Roz falnderim, ngazllim, lumturi (ju uron dika, por jo Shn Valentin)Zambak
T bardh pafajsi, simpati (ka ndonj simpati pr ju)
Laramane pasuri, prosperitet, (thjesht, snob)Karafila
Roz dashuri e nns, kujtim (tregoni se nuk sht Tet marsi dhe se nuk jeni nna e tij)
T bardha dashuri e pastr, lumturi (shpirt binjak)
T kuqe mahnitje (ju adhuron)
E kuqe e errt dashuri e thell (e thn gjithka)

_________________
If You Like Peace...Prepare For War...

Mendova Se Ta Kisha Harruar Zerin...Por Joo..Kur e Degjova Mu Kujtua Perseri...!![left]
avatar
Rreze
Legends
Besa-Bess
LegendsBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8687
Mosha : 22
Viti: : 18/07/1995
Vendbanimi: : Atje Ku Mungon Tii...!!!
Aktiviteti :
99 / 10099 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi