SHBA mbshtet protestat n Iran

Shko posht

Super SHBA mbshtet protestat n Iran

Mesazh nga D3M1 prej Tue Feb 15, 2011 11:10 amWashington, 15 shkurt - Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, ka shprehur mbshtetje pr aspiratat e atyre q doln n rrugt e Iranit t hnn.
"Ne mbshtesim t drejtat universale t njeriut edhe pr popullin iranian. Ata meritojn t njjtat t drejta q i pam t krkohen n Egjipt dhe ato jan pjes t t drejtave legjitime", tha Clinton.
Mijra vet, si transmeton REL, doln n rrugt e Teheranit dhe qyteteve t tjera iraniane n shenj solidarizimi me protestat n Egjipt dhe n Tunizi.
sht raportuar pr nj t vrar dhe disa t plagosur gjat protestave t djeshme.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi