Zbulohen pėrbėrėsit sekretė tė Coca Colas!?

Shko poshtė

Super Zbulohen pėrbėrėsit sekretė tė Coca Colas!?

Mesazh nga D3M1 prej Tue Feb 15, 2011 12:23 pmNew York, 15 shkurt - Duket se njėra nga sekretet mė tė ruajtura nė botė, pėr tė cilėn dinė vetėm disa nga zyrtarėt mė tė lartė tė kompanisė Coca Cola, mė nė fund ėshtė zbuluar.
Pėrfaqėsuesit e ueb sajtit "Thisamericanlife.org" pohojnė se kanė zbuluar pėrbėrjen misterioze dhe shumė tė ruajtur, nga e cila bėhet pija mė e njohur e gazuar nė botė. Pėrbėrėsit e saktė tė Coca Colas nuk janė zbuluar kurrė pėr publikun, ndėrsa receta, e krijuar nga kimisti John Pemberton mė 1886, ruhet nė njė kasė me njė mbikėqyrje konstante, transmetojnė mediet kroate.
Shumė janė munduar ta kopjojnė pėrbėrjen e Coca Colės, por kurrė me rezultate identike.
Receta sekrete e pėrmbajtje sekrete “7x” ėshtė kjo:
- 236 mililitra alkool,
- 20 pika vaj portokalli,
- 30 pika vaj limoni,
- 10 pika vaj arre,
- 5 pika vaj koriandre,
- 10 pika vaji tė lules Citrus vulgaris,
- 10 pika vaj kanelle.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi