Botėrori; Pėr kė bėjnė tifo estrada shqiptare

Shko poshtė

Super Botėrori; Pėr kė bėjnė tifo estrada shqiptare

Mesazh nga Gonna prej Tue Feb 15, 2011 6:07 pm

Edhe pse merren kryesisht me muzikė, ka raste kur bėjnė tifo pėr ekipe tė caktuara. Megjithatė, kėngėtaret kosovare adhurojnė ekipet mė shumė pėr lojtarėt qė luajnė nė to. Genta Ismajli, Zanfina Ismajli, Adelina Berisha, Agnesa Vuthaj flasin pėr Kampionatin Botėror dhe parashikimet e tyre pėr garėn nė Afrikėn e Jugut. Kėngėtarja Genta Ismajli thotė se ajo nuk do tė ketė shumė kohė pėr ta parė Kampionatin Botėror “Afrika e Jugut 2010″, sepse do tė ketė shumė angazhime gjatė kėsaj vere. “Mirėpo, do tė bėj tifo pėr Italinė, pasi mė pėlqen edhe ekipi i Milanos, edhe pse nuk e di se me cilin ekip dhe cilėt lojtarė do tė paraqitet Italia nė Kampionatin Botėror”. Kėngėtarja tjetėr, Zanfina Ismajli tha se ėshtė njė adhuruese e ekipit tė Portugalisė dhe shpreson qė kapiteni i kėsaj skuadre, Cristiano Ronaldo, tė ngrejė Kupėn e Botėrorit nė “Afrikėn e Jugut”. “Sivjet do tė jem njė tifoze e flaktė e Portugalisė. Edhe pse kam shumė pak kohė pėr ta ndjekur pėr shkak tė angazhimeve, do tė bėj tifo pėr kėtė kombėtare pėr shkak se nė tė luan Cristiano Ronaldo”, – tha Zanfina. Bukuroshja kosovare Agnesa Vuthaj ka dy ekipe qė parapėlqen tė fitojnė Botėrorin. “Preferoj dy ekipe – Anglinė dhe Gjermaninė. Janė ekipe, tė cilat mendoj se do paraqiten mė tė kompletuara dhe mė luftarake pėr tė luftuar pėr titullin”. Nga ana tjetėr, kėngėtarja Adelina Berisha thotė se do tė bėjė tifo pėr Brazilin, sepse pėr kėtė ekip luan njėri prej lojtarėve tė preferuar tė saj. “Pra, bėj tifo pėr Brazilin sepse nė tė luan mesfushori kreativ i Real Madrid, Leite Kaka, i cili lojtar mė pėlqen shumė”, – tha Berisha.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi