Flamuri shqiptar nė Mont Everest

Shko poshtė

Super Flamuri shqiptar nė Mont Everest

Mesazh nga D3M1 prej Wed Feb 16, 2011 9:01 amFlamuri shqiptar do tė ngrihet nė majėn mė tė lartė tė botės nė Mont Everest. Ky ėshtė projekti i Shoqatės Dajti Alpino-Turistik, tė cilėt ia kanė konfirmuar projektin e tyre pėr ngritjen e flamurit shqiptar nė Mont Everest, kryeministrit Sali Berisha, duke thėnė se kjo do tė bėhet nė 100 vjetorin e shpalljes sė pavarėsisė.

Alpinistėt e kanė ngritur tashmė flamurin kombėtar nė Malin e Bardhė dhe Kilimanxharo.

“Ky ėshtė njė nder shumė i madh qė ju i bėni vendit, kombit, flamurit dhe do tė keni mbėshtetjen e plotė tė qeverisė”, ka thėnė Berisha, duke shprehur mbėshtetjen e qeverisė pėr kėtė projekt.

Alpinistėt kanė thėnė se e shohin kėtė mbėshtetje si inkurajim pėr zhvillimin e kėtij pasioni dhe pėr lėvizjet e bėra kohėt e fundit duke u ngjitur nė malin e Dajtit apo duke shkuar nė malin e Sharrit, nė Kosovė.

Alpinistėt kanė vlerėsuar edhe ndėrtimin e rrugės sė Arbrit duke thėnė se plazhin mund ta shfrytėzojmė katėr muaj nė vit, ndėrsa malet nė tė 12 muajt e vitit. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Flamuri shqiptar nė Mont Everest

Mesazh nga Lordi prej Wed Feb 16, 2011 12:34 pm

hallall arritem edhe qetu a :)

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Flamuri shqiptar nė Mont Everest

Mesazh nga Gonna prej Wed Feb 16, 2011 12:40 pm

O bravo oo ska me flamurin ton kombtar vallain

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Flamuri shqiptar nė Mont Everest

Mesazh nga Nora prej Wed Feb 16, 2011 12:47 pm

Lord shkruajti:hallall arritem edhe qetu a :)

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Flamuri shqiptar nė Mont Everest

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Wed Feb 16, 2011 1:56 pm

jamshqiptar:

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Flamuri shqiptar nė Mont Everest

Mesazh nga D3M1 prej Wed Feb 16, 2011 2:03 pm

★ Romeo ★ shkruajti: jamshqiptar:

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Flamuri shqiptar nė Mont Everest

Mesazh nga Zyma prej Wed Feb 16, 2011 5:56 pm

eee sa bukur por kut te shkojn Kosovaret ne Monte Evers le te marrin flamurin e Minoriteteve ju kisha propuzu flamurin e ashkalive me quran

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Flamuri shqiptar nė Mont Everest

Mesazh nga Rreze prej Wed Feb 16, 2011 8:00 pm

I'm Pround 2be Albanian

_________________
If You Like Peace...Prepare For War...

Mendova Se Ta Kisha Harruar Zerin...Por Joo..Kur e Degjova Mu Kujtua Perseri...!![left]
avatar
Rreze
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8687
Mosha : 22
Viti: : 18/07/1995
Vendbanimi: : Atje Ku Mungon Tii...!!!
Aktiviteti :
99 / 10099 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Flamuri shqiptar nė Mont Everest

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi