Serbia kėrkon hetim me mandat tė OKB

Shko poshtė

Super Serbia kėrkon hetim me mandat tė OKB

Mesazh nga D3M1 prej Wed Feb 16, 2011 10:06 amSerbia do tė kėrkojė zyrtarisht tė mėrkurėn nė mbledhjen e Kėshillit tė Sigurimit tė OKB-sė qė ky trup i organizatės botėrore tė nis mekanizėm hetues me tė cilin do tė hetoheshin pohime e raportuesit tė posaēėm tė Kėshillit tė Evropės, Dick Marty.

Kėtė qėndrim tė Serbisė e ka potencuar pėr agjencinė Tanjug, shefi i diplomacisė serbe, Vuk Jeremic, i cili do tė pėrfaqėsojė Serbinė nė mbledhjen e Kėshillit tė Sigurimit, ku do tė debatohet raporti tremujor pėr Kosovėn i sekretarit tė pėrgjithshėm tė OKB-sė, Ban Ki-moon.

“Tė gjitha krimet e luftės nė ish-Jugosllavinė deri mė tani janė hetuar me mandate tė Kėshillit tė Sigurimit dhe OKB-ja ėshtė njoftuar me gjetjen e kėtyre hetimeve. Nuk guxon tė jetė ndryshe edhe nė kėtė rast”, ka thėnė Jeremic.

Shefi i diplomacisė serbe ka tėrhequr vėrejtjen se EULEX nuk mund tė udhėheq vetė hetim, sepse nuk ka juridiksion territorial mbi tė gjitha shtetet ku mund tė hetohet kėto raste, por ka mandate vetėm nė Kosovė. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi