OKB nuk e vulosė demarkacionin Kosovė-Maqedoni

Shko poshtė

Super OKB nuk e vulosė demarkacionin Kosovė-Maqedoni

Mesazh nga D3M1 prej Wed Feb 16, 2011 2:06 pmSekretariati i Kombeve tė Bashkuara nuk ka mundur tė regjistrojė Marrėveshjen pėr demarkacionin e kufirit, ngase nuk ėshtė konfirmuar statusi i Kosovės.

OKB nuk e pranon kėtė marrėveshje tė lidhur midis Maqedonisė dhe Kosovės nė vitin 2001, mėson gazeta Dnevnik, duke u thirrur ne burime diplomatike.

Kjo marrėveshje qe ratifikuar nga parlamentet e tė dyjave vendeve nė tetor tė vitit 2009.

Sekretariati i OKB-sė e ka informuar kohė mė parė Maqedoninė se organet kompetente nuk mund ta interpretojnė kėtė marrėveshje si marrėveshje nė bazė tė sė drejtės ndėrkombėtare.

Dnevnik shkruan se tashmė nuk ėshtė nė rrezik vetėm kjo marrėveshje pėr kufirin, por edhe marrėveshje tė tjera bilaterale tė nėnshkruara me Kosovėn.

Maqedonia deri mė tani ka nėnshkruar tetė marrėveshje bilaterale me Kosovėn. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi