Ska telefon Nokia me Windows Phone 7?

Shko posht

Super Ska telefon Nokia me Windows Phone 7?

Mesazh nga D3M1 prej Wed Feb 16, 2011 2:15 pmKur Nokia pati paralajmruar partneritetin e saj me kompanin Microsoft dhe platformn e saj Windows Phone 7, t gjith kan menduar se shum shpejt n treg do t paraqitet ndonj model i ri i telefonit t menur Nokia Windows Phone 7.

Mirpo, duket se ne nuk do t shohim s shpejti ndonj model t ri t telefonit Nokia WP7, t paktn jo para 21 tetorit 2011, pasi q Nokia sht duke pritur q Windows Phone 7 t bj azhrunimin e saj t softuerit, ndrsa kjo nuk pritet t ndodh para muajit tetor t ktij viti.

N ann tjetr, disa media botrore thon se Microsoft sht duke prgatitur nj version t ri t sistemit t saj operativ pr telefonat e menur mobil, i cili sipas t gjitha gjasave do t quhet Windows Phone 7.5.

Analistt e teknologjis konsumuese thon se Nokia do t gaboj nse pret deri n muajin tetor, pasi q kjo do t mund t largoj interesimin e konsumatorve pr telefonat e ksaj marke. / Telegrafi /

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi