Kinezi jetoi katėr vjet me thikė nė kokė

Shko poshtė

Super Kinezi jetoi katėr vjet me thikė nė kokė

Mesazh nga D3M1 prej Wed Feb 16, 2011 2:17 pmKinezi i cili shkoi te mjeku pas dhimbjes sė padurueshme tė kokės mbeti i shokuar kur e kuptoi se prej katėr vitesh mbante njė thikė 10 centimetra tė gjatė nė tru.

Li Fu nga provinca Yunnan ishte lėnduar gjatė njė plaēkitjeje mė 2006 por mjekėt se kishin vėrejtur thikėn e cila i kishte mbetur nė kokė.

E pabesueshme, por thika mbeti e pavėrejtur derisa Li nuk shkoi muajin e kaluar tek mjeku pėr shkak tė dhimbjes sė kokės. Atėherė mjekėt zbuluan thikėn gjatė njė kontrolli rutinor me rėntgen.

Li dhe familja e tij mbetėn tė shokuar dhe kėrkuan mendimin e mjekėve tjerė para operacionit. Ai mė pas ėshtė operuar, thika i ėshtė hequr nga koka, ndėrsa gjendja e tij ėshtė stabile. Kirurgu Luo Zhiwei tha se nuk kishte pėrjetuar diē mė bizare nė karrierėn e tij.

“Ėshtė e pabesueshme se si Li i kishte mbijetuar therjes me thikė, si dhe pėr faktin se si ka mundur tė jetojė mė shumė se katėr vjet me thikė nė kokė. Kjo ėshtė njė mrekulli mjekėsore, thika ishte e plotė para se ta nxirrnim nga koka e pacientit”, tha ai, shkruan Daily Mail. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi