Fėmijėt qė nuk hanė mėngjes, mėsojnė mė pak

Shko poshtė

Super Fėmijėt qė nuk hanė mėngjes, mėsojnė mė pak

Mesazh nga Rreze prej Thu Feb 17, 2011 8:11 am

Mosngrėnia e mėngjesit ndikon nė mėsimin e dobėt tė nxėnėsve, ul krijimtarinė e tyre.Mosngrėnia e mėngjesit shkakton regjim tė keq ushqimi dhe ndikon nė mėsimin e dobėt tė nxėnėsve.Sipas specialistėve, fėmijėt qė nuk hanė mėngjes lodhen mė shpejt si rezultat i mungesės sė lėndėve ushqimore dhe energjive dhe po ashtu tregohen mė pak krijues nė klasė.Specialistėt thonė se duke pėrdorur darkėn e lehtė, gjimnastikėn e mėngjesit dhe ngrėnien e racionit tė mėngjesit nė prezencė tė tė gjithė familjes janė nga faktorėt qė inkurajojnė nxėnėsit nė ngrėnien e mėngjesit.

_________________
If You Like Peace...Prepare For War...

Mendova Se Ta Kisha Harruar Zerin...Por Joo..Kur e Degjova Mu Kujtua Perseri...!![left]
avatar
Rreze
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8687
Mosha : 22
Viti: : 18/07/1995
Vendbanimi: : Atje Ku Mungon Tii...!!!
Aktiviteti :
99 / 10099 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi