Shteti me qytetarė tė mirė dhe elitė tė paaftė

Shko poshtė

Super Shteti me qytetarė tė mirė dhe elitė tė paaftė

Mesazh nga Zyma prej Thu Feb 17, 2011 10:41 pm

‘Kosova shėnon tre vjetorin e shpalljes sė pavarėsisė me njė ndjenjė tė
pėrzier’, ka deklaruar pėr “Info Globin”, kryeradaktori i tė pėrditshmes
“Koha Ditore”, Agron Bajrami.

‘Nė njėrėn anė kemi shtetin qė njerėzit e Kosovės duan ta bėjnė sa
mė tė fortė e funksional, por nė anėn tjetėr kemi njė elitė politike qė
duket se nuk ėshtė nė gjendje tė kryej si duhet kėtė punė tė madhe tė
shtetndėrtimit. Sepse, nė trevjetorin e pavarėsisė, Kosova gjendet nė
njė situatė tė komplikuar, buzė krizės politike, krizės institucionale
dhe krizės ekonomike, tė cilat e bėjnė perspektivėn shumė mė tė zymtė
sesa qė ishte mė 17 shkurt tė vitit 2008, kur Parlamenti shpalli
pavarėsinė’, thotė Bajrami.Sipas tij, qytetarėt e Kosovės sot janė shumė mė tė vetėdijshėm pėr
problemet me tė cilat pėrballet shteti, ndėrsa elita politike,
qeverisėse e institucionale, tregohet e paaftė pėr tė adresuar ato
probleme, gjė qė e thellon hendekun mes politikės dhe qytetarit ēdo ditė
e mė shumė.‘Nėse shumė shpejtė nuk ndėrron kursi politik, pėr tė reflektuar
nevojėn e ndryshimeve rrėnjėsore nė qasjen e zgjidhjes sė problemeve tė
shtetit nė ndėrtim, mendoj se Kosova do tė hyjė nė njė krizė edhe mė tė
thellė se sa qė ėshtė kjo qė e kemi vėrejtur nė disa muajt e fundit’.
thekson Agron Bajrami.‘Mė duket se kėtė rrezik po e ndjejnė qytetarėt, por nuk jam i
sigurt nėse politikanėt e ndjejnė, po ashtu’, pėrfundon deklaratėn e
dhėnė pėr “Info Globin”, kryeredaktori i tė pėrditshmes Koha Ditore.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Shteti me qytetarė tė mirė dhe elitė tė paaftė

Mesazh nga Zyma prej Thu Feb 17, 2011 10:42 pm

Kjo eshte esenca jemi duke hyre ne kriz ekonomike qe veshtir do te dalim,e me se shumti po vuan ky populll qe tre vjet kishe shtet gjithqka ka stagnuar

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi