Zvicra shqyrton ndalimin pėr Shefqet Krasniqin

Shko poshtė

Super Zvicra shqyrton ndalimin pėr Shefqet Krasniqin

Mesazh nga D3M1 prej Fri Feb 18, 2011 9:02 amPrishtinė, 17 shkurt - Imami Shefqet Krasniqi mund tė ballafaqohet me ndalimin e hyrjes nė Zvicėr. Shteti zviceran ėshtė duke e shqyrtuar mundėsinė e ndalimit tė imamit nga Kosova, Shefqet Krasniqi, i cili dy vjet mė parė rėndoi ashpėr katolikėt me thėnien e tij pėr Nėnėn Terezėn, se “ajo e ka vendin nė ferr, pasi nuk ėshtė myslimane”.
Si transmeton indeksonline, Blick raporton se nė konferencėn vjetore tė Bordit Qendror tė Myslimanėve do tė predikojnė dhe myslimanė kundėrthėnės. Njėri nga folėsit e kėsaj konference, sipas Blick, do tė jetė edhe dikush qė mendon se Nėnė Tereza e ka vendin nė ferr.
“Tė shtunėn Presidenti i Bordit Qendror tė Myslimanėve nė Zvicėr (IZSR) do tė organizojė njė konferencė me myslimanėt dhe tė interesuarve tė tjerė nga religjionet tjera”, shkruan organizata nė faqen e saj.
Mysafiri kryesor i kėtij takimi do tė jetė imami i xhamisė qendrore nė Kuvajt, sheiku Mishary Rashid Al-Afasy.
Nė anėn tjetėr, Zyra Federale e Integrimeve, sipas gazetės “Le Matin”, ėshtė duke i shikuar me kujdes tre nga folėsit e kėsaj konference Yvonne Ridley, Shefqet Krasniqi dhe Yusuf Estes. Pėr kėta akoma nuk ėshtė vendosur nėse do tė lejohen tė shkelin nė tokėn zvicerane, raporton Blick.
Sipas Blick, imami Krasniqi simpatizon vahabite, njė lėvizje konservative dhe dogmatike e myslimanėve.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Zvicra shqyrton ndalimin pėr Shefqet Krasniqin

Mesazh nga Lordi prej Fri Feb 18, 2011 11:09 am

Robt ti qq...... o vehabist mu..ii

skam fjal me fol pert se e flliqi veten se i flliqt koke
poja hup imazhin e muslimanizmit dhe po krijon konflikte mes feve qe zoti naj la si kishen ashtu dhe xhamin..

edhe mos ta ndaloft zvicrra shtetin ku tnxa un kam met vra ne zvicerrr

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi