Voglushja q i ngjan nj plake 80-vjeare

Shko posht

Super Voglushja q i ngjan nj plake 80-vjeare

Mesazh nga D3M1 prej Fri Feb 18, 2011 9:05 amLondr, 17 shkurt - Ashanti Smith sht nj vajz 8-vjeare, trupi i s cils i ngjan nj gruaje t moshuar pr shkak t nj smundje t rrall.
Sindroma Gilford Progeria i sht diagnostikuar q kur voglushja angleze ishte vetm nj vje. Smundja nuk e lejon as t ec pr distanca t gjata, sepse mushkrit e saj jan shum t dobta, transmeton TCH.
Vetm dy fmij vuajn nga kjo sindrom n Britanin e Madhe. Kjo smundje prek 1 fmij n 4 milion dhe nuk shkakton probleme me trurin, por vetm plakje t fizikut.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi