Biēikletė pėr pastrimin e ujit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Biēikletė pėr pastrimin e ujit

Mesazh nga D3M1 prej Fri Feb 18, 2011 10:29 amKompania japoneze “Nippon Basic” po bėhet gati tė lansoi nė Bangladesh prodhimin e biēikletave e cila mund ta pastrojė ujin, e dedikuar pėr zonat e goditura nga katastrofat natyrore.

“Vozitni biēikletė deri tek lumi, pishina ose ndonjė burim tjetėr i ujit, ndėrsa kėmbėt tuaja mjaftojnė pėr prodhimin e ujit tė pijes”, sqaroi Yuichi Katsuura, kryetar i kompanisė e cila ka shpikur kėtė biēikletė, gjatė sallonit tė tė arriturave teknologjike nė rajonin Kawasaki tė Japonisė.

Shfrytėzuesit duhet qė thjeshtė ta vendosin sistemin “Cycloclean” nė pjesėn e prapme tė biēikletės sė tyre, ndėrsa gypin nga sistemi ta fusin nė burimin e ujit, e mė pas thjeshtė me lėvizjen e pedaleve uji pompohet dhe pastrohet nėpėr tre filtra tė lidhur pėr rrotėn e prapme tė biēikletės.

Sistemi mund t’i pastrojė deri nė pesė litra ujė nė minutė. Pompa mund tė ngrehė ujin deri nė pesė metra thellėsi.

Nė Japoni ky model i biēikletave shitet pėr 4850 euro, por kompania ka ndėrmend ta ulė ēmimin pas njė bashkėpunimi me firmat lokale nė Bangladesh. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi