Krasniqi mori shumė urime pėr Ditėn e Pavarėsisė

Shko poshtė

Super Krasniqi mori shumė urime pėr Ditėn e Pavarėsisė

Mesazh nga D3M1 prej Fri Feb 18, 2011 3:47 pm

Prishtinė, 18 shkurt - U.D. i Presidentit tė Republikės sė Kosovės, dr. Jakup Krasniqi mori njė varg urimesh nga burra shtetesh me rastin e trevjetorit tė pavarėsisė. Pėrveē nga presidenti i SHBA, Barack Obama, dhe ai i Shqipėrisė, Bamir Topi, dr. Jakup
Krasniqi mori urime edhe nga Mbretėresha e Britanisė sė Madhe, Elizabeth II,
nga mbretėresha e Holandės, Beatrix R, nga presidentja e Konfederatės sė Zvicrės, Micheline Calmy-Rey dhe tė tjerė.
Presidenti i Republikės sė Turqisė, Abdullah Gyl nė urimin e tij me rastin e trevjetorit tė pavarėsisė sė Kosovės, shprehet se “vėllazėria jonė, e cila buron nga fati i pėrbashkėt i viteve mė parė, pėrbėn bazėn e qėndrueshme tė solidaritetit dhe bashkėpunimit tonė tė gushtė. Mbėshtetja e Turqisė pėr njė Kosovė mė tė fuqishme dhe tė prosperuar do tė
jetė e pėrhershme”, vijon z. Gyl. “Turqia, nga aspekti i sigurimit tė paqes dhe stabilitetit tė qėndrueshėm nė Ballkan, i kushton rėndėsi tė madhe ekzistimit tė njė Kosove me integritet tė mbrojtur territorial, me orientim euroatlantik, shumetnike, shumėkulturore dhe demokratike”, shkruan ndėr tė tjera nė urimin e tij Presidenti Gyl.
Ushtruesit tė Detyrės sė Presidentit tė Republikės sė Kosovės, dr. Jakup Krasniqi ka marrė edhe shumė mesazhe tė tjera urimi me rastin e 17 Shkurtit, Ditės sė Pavarėsisė sė Republikės sė Kosovės.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi