Fidel Kastro sht serb!

Shko posht

Super Fidel Kastro sht serb!

Mesazh nga D3M1 prej Sat Feb 19, 2011 9:22 amUdhheqsi kubanez Fidel Kastro ka prejardhje serbe, kshtu t paktn thot shkrimtarja serbe Dragoslava Koprivica, njoftuan mediat serbe.

Autorja e romanit I pavdekshmi Kastro dhe prejardhja serbe thot se ka ndjekur rrnjt e trungut familjar t Fidel Kastros dhe ka msuar se familja e tij ka prejardhjen nga rajoni spanjoll i Galicis, i banuar me kelt.

T gjith historiant profesionist dhe t paanshm e din se Keltt kan qen Serb. Nuk kam gjetur asnj dshmi se babai i tij Angel Kastro t mos e ket pasur emrin Angjelko Kastratovic, tha Koprivica pr gazetn serbe Alo.

Sipas saj, emri Fidel vjen nga fjala Fidelidad q do t thot besnik kshtu q emri i Kastros n serbisht mund t prkthehet si Verko ose Veroljub.

Edhe pse nuk e ka takuar kurr Kastron, Dragoslava Koprivica nprmjet ambasadores s Kubs n Beograd ia drgoi nj kopje t librit liderit komunist. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi