Wikileaks: Berlusconi punon vetėm nė interesin e vet

Shko poshtė

Super Wikileaks: Berlusconi punon vetėm nė interesin e vet

Mesazh nga D3M1 prej Sat Feb 19, 2011 9:24 amRomė, 18 shkurt - “Gafat e shpeshtėĖ tė Silvio Belrusconit, i cili ėshtė “nga pak palaēo” dhe “fjalori i tij i pėrshtatshėm” kanė lėnduar praktikisht “tė gjitha kategoritė e qytetarėve italianė”, madje aq shumė sa imazhi pėr Italinė “ka pėr fat tė keq ton komik”.
Me kėtė citat tė ambasadorit Ronald Spogli fillon fejtoni nė tė pėrditshmen “Espreso”, i cili sot ka filluar tė botojė mija depeshe sekrete, tė dėrguara nga selitė diplomatike amerikane nė Itali gjatė viteve 2002 – 2010 qė kanė rėnė nė dorė tė Wikileaksit.
Berlusconi “i ka shkaktuar dėm imazhit tė vendit dhe te shumė sektorė tė qeverisė amerikane ka krijuar imazh komik pėr Italinė”, thuhet nė tekstin me titull “Palaēo Berlusconi punon vetėm nė interes tė vet”.
Sipas diplomatit Spogli, kryeministri italian ėshtė bėrė simbol i paaftėsisė dhe jo efikasitetit tė qeverisė italiane nė zgjidhjen e problemeve kronike tė vendit, ndėrsa siē shihet, ai ka dėshirė tė vėrė interesat personale para interesave tė shtetit.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi