19 kosovarė tė arrestuar nė Londėr

Shko poshtė

Super 19 kosovarė tė arrestuar nė Londėr

Mesazh nga Rreze prej Sat Feb 19, 2011 9:38 am


Scotland Yard po mbanė nė arrest 19 kosovarėt e pėrfshirė nė njė rrahje masive ndėrmjet vetė nė Trafalgar Square tė Londės.
Dhuna shpėrtheu nga grupet rivale nė kohėn e “festimit” tė pavarėsisė. “Independent” njofton se mė i riu i arrestuar ėshtė njė 13-vjeēar. Shėrbimet e emergjencės morėn njė 19-vjeēar qė u therr nė kokė, nė krah dhe nė shpinė, si dhe njė 18-vjeēar qė kishte dy therrje nė gjoks.
Njė tjetėr viktimė, 19 vjeē shkoi vetėn nė spital pasi u therr nė fyt, nė shpinė dhe nė kėmbė. Viktima e parė u lirua nga spitali, por dy djemtė e tjerė janė nė gjendje serioze.Njė burim i ka thėnė kėsaj gazete se zakonisht ka vetėm rrahje, por kėsaj radhe tė rinjtė kosovarė kishin ardhur tė armatosur dhe dukej sikur kjo ishte e pėrgatitut.
Luljeta Nuzi, drejtoreshė e shoqatės Shpresa ka thėnė se kjo dhunė tregon se ende duhet bėrė shumė pėr integrimin e komunitetit shqiptar nė Angli.

_________________
If You Like Peace...Prepare For War...

Mendova Se Ta Kisha Harruar Zerin...Por Joo..Kur e Degjova Mu Kujtua Perseri...!![left]
avatar
Rreze
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8687
Mosha : 23
Viti: : 18/07/1995
Vendbanimi: : Atje Ku Mungon Tii...!!!
Aktiviteti :
99 / 10099 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi