Zbulohet perandoria e Abramovich-it (Foto)

Shko poshtė

Super Zbulohet perandoria e Abramovich-it (Foto)

Mesazh nga Rreze prej Sat Feb 19, 2011 9:46 am


Ai zotėron klubin e futbollit Chelsea, ka shtatė vila vetėm nė Britaninė e Madhe dhe 22 llogari bankare nė Rusi.
Megjithatė, kjo ėshtė vetėm njė pjesė fare e vogėl e pasurisė sė multimiliarderit rus, Roman Abramovich.
Pasuria e tij e jashtėzakonshme u mėsua pėr herė tė parė nė mėnyrė tė detajuar, pasi manjati i ēelikut u detyrua tė bėnte deklarimin e pasurisė, nė bazė tė ligjeve antikorrupsion tė Rusisė, pas paraqitjes sė kandidaturės pėr t’u zgjedhur nė parlamentin rajonal tė Ēukotkės.
Abramovich zotėron shtatė vila dhe njė apartament nė Britaninė e Madhe, katėr vila nė Rusi, dy nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės dhe tre nė Francė, raporton Top Channel.
Njėra prej tyre ka vlerė 150 milion dollarė. Nga deklarata mėsohet se ai ka edhe 72 milion paund lekė xhepi, tė cilat i mban nė llogaritė rrjedhėse bankare.
Nė kėtė pasuri marramendėsi nuk pėrfshihet flota personale e Abramovich-it, e pėrbėrė nga njė superjaht, avionė personalė dhe helikopterė.
Ai pagoi 50 milion paund nga xhepi i tij, pėr blerjen e Fernando Torres-it, ndėrsa klubi i Chelsea-s ėshtė shndėrruar nė “cirkun” personal tė multimilarderit.
Vlera totale e pasurisė sė njė prej njerėzve mė tė pasur nė botė llogaritet tė jetė midis 12-18 miliardė dollarėve, por me deklarimin e fundit tė pasurisė, mund tė bėhet njė korrigjim, me Abramovich-in qė mund tė zotėrojė mbi 20 miliardė dollarė.
Nėse shifrat konfirmohen, pasuria e Abramovich-it do tė jetė ekuivalente me Prodhimin e Brendshėm Bruto tė Shqipėrisė nė njė vit, apo shtatė herė mė e lartė se buxheti vjetor i shtetit. /tch/

_________________
If You Like Peace...Prepare For War...

Mendova Se Ta Kisha Harruar Zerin...Por Joo..Kur e Degjova Mu Kujtua Perseri...!![left]
avatar
Rreze
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8687
Mosha : 22
Viti: : 18/07/1995
Vendbanimi: : Atje Ku Mungon Tii...!!!
Aktiviteti :
99 / 10099 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi