Pej: Pse vrau veten polici Luan Ademaj

Shko posht

Super Pej: Pse vrau veten polici Luan Ademaj

Mesazh nga Ditta prej Sat Feb 19, 2011 10:08 am

Policia rajonale e Pejs ende nuk ka dhn nj njoftim zyrtar madje
as me nj komunikat lidhur me motivet q e shtyn oficerin policor nga
Loxha, Luan Ademaj t bnte vetvrasje m 13 shkurt n shtpin e tij.

Zdhnsi Xhevat Ibra thot arsyeja e mos lshimit t nj njoftimi
sht sepse rastin e ka marr prsipr policia n Prishtin dhe se
aktualisht nuk mund t jepen shum detaje.
Ne e dim vetm q ka br vetvrasje n shtpin e tij n mbrmjen e
13 shkurtit, dhe ka qen vetm n shtpi, kurse familja e tij kishin
shkuar mysafir tek disa t afrm ku pritej q t shkonte edhe ai, pohoi
Ibra.
Ndrkaq ktyre ditve flitet se vrasja apo vetvrasje e oficerit
Ademaj sht e lidhur me konfiskimin e nj sasie mishi para rreth nj
jave n pikn kufitare t Kulls, mes Malit t Zi dhe Republiks s
Kosovs.
M saktsisht m 10 shkurt, Njsiti pr hetimin e krimeve ekonomike
dhe korrupsionit nga Peja n bashkpunim me zyrtart doganor dhe ata t
AVUK-ut kan konfiskuar 28.000 kg mish q dyshohet t ket prejardhjen
nga India q gjendet n listn e vendeve q nuk kan t drejt eksporti
t mishit n vendin ton.
Thuhet se oficeri Ademaj para se t vetvritej ka len edhe nj letr
ku ka br t ditur arsyen e vetvrasjes dhe ka shnuar emrat e atyre
q e kan krcnuar.
Mirpo zdhnsi Xhevat Ibraj thot se nuk e din prmbajtjen e letrs dhe se gjithka lidhur me rastin do t sqarohen me koh.
Policia e ka gjetur nj letr afr trupit t tij, t ciln sht
duke e hetuar njsiti pr krime serioze. Un nuk e di prmbajtjen e saj,
por pr do gj q del nga hetimi i saj do t bhet publike me koh,
ka thn ai.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi