Opozita rikthehet sot nė rrugė

Shko poshtė

Super Opozita rikthehet sot nė rrugė

Mesazh nga AmazinnG GirL prej Sat Feb 19, 2011 11:39 am

Tiranė, 18 shkurt - Opozita do tė protestojė sot nė orėn 16:00 nė bulevardin “Dėshmorėt e Kombit”, para selisė sė Kryeministrisė paqėsisht ,por vendosmėrisht pėr largimin e kryeministrit Sali Berisha dhe zgjedhjeve tė reja tė lira e tė ndershme.

"Gazeta Shqiptare", duke iu referuar burimeve nga PS-ja shkruan sot se ėshtė zgjedhur pikėrisht ora 16:00, kėtė herė, nė simbolikė tė vrasjes pesė javė mė parė tė 4 viktimave tė demonstratės sė 21 janarit.
Pas marshimit nėpėr disa rrugė, siē njofton Balkanweb, protestuesit do tė bashkohen nė sheshin “Skėnderbej”, pėr tė vazhduar mė pas nė bulevardin “ Dėshmorėt e Kombit”. Pika e pėrfundimit tė marshimit do tė jetė para Kryeministrisė, ku do tė mbahen dhe fjalime. Ndėrkohė Fjalimi pėrmbyllės do tė jetė i kryetarit tė PS, Edi Rama, nė emėr tė Opozitės sė Bashkuar.

“Gazeta Shqiptare” shkruan se vetė PS-ja ka marrė masa qė mbarėvajtjen e protestės ta sigurojė me mbėshtetės tė saj, tė cilėt do tė vendosen anash bulevardit pėr tė bėrė ndarjen e turmės sė njerėzve nga ata qė do tė tentojnė t’i afrohen pėr qėllime provokimi.
avatar
AmazinnG GirL
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 4276
Mosha : 22
Viti: : 17/10/1995
Vendbanimi: : n'Kojshi :P
Aktiviteti :
50 / 10050 / 100

Registration date : 21/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi