BE kritikon Serbinė e Maqedoninė pėr azilantėt ?

Shko poshtė

Super BE kritikon Serbinė e Maqedoninė pėr azilantėt ?

Mesazh nga ditush prej Sat Feb 19, 2011 11:52 amEurokomisioneria pėr politikė tė brendshme, Sesilia Malmstrom u ka dėrguar letra qeverive tė Serbisė dhe Maqedonisė, nė tė cilat kėrkon qė kėto vende tė ndėrmarrin masa lidhur me numrin nė rritje tė imigrantėve nga kėto dy vende.
“Bashkimi Evropian mund tė kėrcėnohet me rikthimin e regjimit tė vizave, por shpresoj se do tė mund tė vijmė tek zgjidhja pėrmes bisedimeve dhe punės sė pėrbashkėt”, ka thėnė Malmstrom, raportojnė mediet e huaja.
Nė letrėn drejtuar ministrave tė brendshėm tė Serbisė dhe tė Maqedonisė, ajo nėnvizon rritjen alarmante tė azilantėve nga Serbia dhe Maqedonia.


_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi