Lirohet amerikano-iraniani ?

Shko posht

Super Lirohet amerikano-iraniani ?

Mesazh nga ditush prej Sat Feb 19, 2011 11:55 amKa arritur n Los Angeles iraniano-amerikani Reza Taghavi, i cili qndroi i ngujuar n burgun e Teheranit pr dy vjet e gjysm. Pas udhtimit t gjat nga Teherani, ai falnderoi familjen e tij pr mbshtetjen e dhn gjat gjith ksaj kohe.
Reza Taghavi u burgos n maj t 2008-s pr dhnien e 200 dollarve pr Tondar, grup i cili ka pr qllim prmbytjen e Republiks Islamike dhe rivendosjen e monarkis n Iran, e rrzuar n revolucionin e viti 1979. Taghavi, nj biznesmen 71-vjear n pension, pas lirimit tha se atij i ishte krkuar dorzimi i parave pa e ditur se do t shkojn n nj grup t jashtligjshm militant. Taghavi, foli shkurtimisht n konferencn pr media, duke ln Pier-Riard Prosper avokati i tij pr t'iu prgjigjur pyetjeve.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi