Clinton fton izraelitėt e palestinezėt tė vazhdojnė negociatat ?

Shko poshtė

Super Clinton fton izraelitėt e palestinezėt tė vazhdojnė negociatat ?

Mesazh nga ditush prej Sat Feb 19, 2011 11:56 amSekretarja amerikane e shtetit Hillary Clinton, paralajmėroj Izraelin e Palestinėn se nuk ka asnjė “ formulė magjike” pėr rrugėdalje mbi bisedimet e paqes, duke shtuar se puna e pėrkushtuar mund tė sjellė ndonjė marrėveshje.
Clinton tha se si kryeministri Benjamin Netanjahu ashtu edhe presidenti palestinez Mahmoud Abbas mbesin tė angazhuar pėr tė gjetu zgjidhje mes dy shteteve. Negociatat mes dy vendeve patėn filluar mė dy shtator, mirėpo ato u ndėrprenė nga palestinezėt pas njė moratoriumi tė vendosur nga izraelitėt. Clinton tha se, SHBA-tė e kuptojnė pozitėn nė tė cilėn ndodhen dy vendet. Sekretarja amerikane e shtetit, deklaroi se Palestina ka nevojė pėr mbėshtetje nė veēanti nga bota arabe, e cila ka mbetur prapa nė financim, krahasuar me Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimin Evropian.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi