Shkodrani Brendon Pllumaj, 6 vjecari qė fitoi cmimin gjeniu i vogėl nė USA ?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Shkodrani Brendon Pllumaj, 6 vjecari qė fitoi cmimin gjeniu i vogėl nė USA ?

Mesazh nga ditush prej Sat Feb 19, 2011 12:50 pmNjė djalė i vogėl nga Shqipėria po shfaq talent tė pazakontė nė sportin e vėshtirė tė boksit. Ai quhet Brendon Pllumaj, ėshtė vetėm 6 vjeē dhe jeton nė Michigan. Prindėrit e tij janė nga Shkodra dhe kanė shpresa tė mėdha se djali i tyre do tė hyjė njė ditė nė figurat e boksit profesionist botėror. Brendon duket si njė fėmijė i zakonshėm. Ai luan, vrapon dhe shpreh kurreshtjen tipike tė njė 6-vjeēari. Por ai ka diēka qė mund quhet e pazakontė, dashurinė e madhe pėr boksin. Ai ka aftėsi qė i kalojnė ato tė njė fėmije. Goditjet e tij janė tė forta, lėvizjet tė shpejta dhe mbulimi i shkėlqyer. I ati i Brendonit, ish boksieri Kledi Pllumaj, ishte bashkė me tė nė studiot e Zėrit tė Amerikės nė Uashington. Brandon stėrvitet nga boksierė profesionistė. Craig Coverson ka qenė kampion i peshės sė lehtė. Dėshira e djaloshit pėr boksin filloi kur ai ishte 3 vjeē. Nė moshėn 5 vjeē fitoi ēmimin Gjeniu i Vogėl. Para pak ditėsh menaxherėt organizuan njė takim me legjendėn e boksit Joe Frazier. Brandon dėgjoi shumė kėshilla nga Smoking Joe, i cili njihet pėr fitoren nė betejėn e shekullit, siē u quajt ndeshja me kampionin e tė gjithė kohrave Muhamed Ali nė vitin 1971. Pastaj i dhuroi atij njė portret tė Nėnė Terezės. Brendon ka dėshirė qė nė tė ardhmen t’i provojė forcat e tij nė njė ring tė Shqipėrisė. “Sepse unė kam lindur nė Amerikė por kam gjak shqiptari,” thotė ai. I ati, Kledi beson seBrendon jo vetėm qė do bėhet kampion i botės, por edhe i tė gjitha kohrave.Kėtė informatė e kemi dhėnė edhe ne mujin qershor 2010 e perserisim pėr shakak te vizitorėve te rijnė qe skamn pasur mundėsi ta shohin/kosovalbaner.com/

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi