Vetit e bananes ?

Shko posht

Super Vetit e bananes ?

Mesazh nga ditush prej Sat Feb 19, 2011 1:20 pmBananet permbajne shume hekur, i cili stimulon prodhimin e hemoglobines ne gjak,ndaj rezulton e domosdoshme ne rastet e anemise.
Duke qene e pasur me kalium, banania eshte mbrojtese e mire per te gjith ata qe vuajne nga tensioni i larte i gjakut.
Gjithashtu bananet kshilhen te konsomohen gjate periudhes para provimeve.
Lirishte themi se se bananet kan sasi te madhe fibrash qe ndikojn ne stabilizimin e aktivitetit te zorreve.Bananet permbajn nje lloj aminoacidi te quajtur tripofano, qe trupi e kunverton ne serotonine,ne gjendje te qetesoj trupin dhe te favorizoje mireqenien tone.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi