Qumshti ul proceset inflamatore?

Shko posht

Super Qumshti ul proceset inflamatore?

Mesazh nga ditush prej Sat Feb 19, 2011 1:22 pmNj studim i zhvilluar nga Universiteti i Tennessee ka nxjerr nj lajm shum t rndsishm produktet e qumshtit ulin proceset e ndezjes dhe stresin oksidues te personat e mbipesh.
Gjat 28 ditve t konsumimit t prditshm t produkteve t qumshtit ka ardhur deri te zvoglimi 20% i nj markezi t stresit oksidativ si dhe 15% t nj markezi t ndezjes.
Andaj, nse bhet fjal pr produktet joyndyrore t qumshtit, sht mir q ushqimi i prditshm t pasurohet gjithmon me to, jo vetm pr n funksion t shndetit t prgjithshm, por edhe t rregullimit t peshs s trupit.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi