Veto e SHBA-sė nė rezolutėn e OKB-sė pėr Izraelin

Shko poshtė

Super Veto e SHBA-sė nė rezolutėn e OKB-sė pėr Izraelin

Mesazh nga D3M1 prej Sat Feb 19, 2011 2:10 pmNew York, 19 shkurt - Shtetet e Bashkuara tė Amerikės kanė vėnė veto mbi rezolutėn e Kėshillit tė Sigurimit tė OKB-sė, e cila dėnon ndėrtimin e vendbanimeve izraelite nė territorin palestinez, ndėrsa 14 anėtarėt tjerė tė Kėshillit kanė votuar nė favor tė saj.

Ambasadorja e SHBA-sė nė OKB, Susane Rice tha se vetoja “nuk duhet tė keqkuptohet dhe tė nėnkuptojė se ne e mbėshtesim aktivitetin e kolonizimit”.

Palestinezėt kanė thėnė se vetoja e SHBA-sė ndaj rezolutės dėmton qėllimin e paqes, duke lėnė Izraelin tė largohet nga detyrimet e tij. Ambasadori britanik, duke folur nė emėr tė Britanisė, Francės dhe Gjermanisė, ka dėnuar ndėrtimin e vendbanimeve izraelite nė Bregun Perėndimor, transmeton REL.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi