Donald Trump sfidon Barack Obamėn

Shko poshtė

Super Donald Trump sfidon Barack Obamėn

Mesazh nga D3M1 prej Sat Feb 19, 2011 2:11 pmWashington, 19 shkurt – “Tė mbyllen bazat amerikane jashtė vendit dhe tė ndėrpritet importi masiv i produkteve kineze”. Kėto mesazhe populiste dhe izolacioniste janė lėshuar nė opinionin amerikan nga miliarderi Donald Trump.

Ky biznesmen 64 vjeēar nuk e fsheh dėshirėn qė republikanėt ta zgjedhin pikėrisht atė pėr tė mbrojtur ngjyrat e tyre, vitin e ardhshėm pėrballė Barack Obamės. Biznesmeni Trump, i cili i ka ndėrruar disa herė partitė, kėsaj here i ka vėnė qėllim vetes Shtėpinė e Bardhė.

“Jam i tmerruar nga ajo qė ndodh nė SHBA. Jemi bėrė gazi i botės”, deklaroi Trump duke komentuar njė marrėveshje tė tregtisė sė lirė, nėnshkruar nga Obama me Korenė e Jugut nė muajin dhjetor 2010.

Lidhur me trupat jashtė vendit Trump u shpreh: “Kemi trupa nė Angli, Gjermani, Korenė e Jugut. Pėrse nuk na paguajnė qė po i mbrojmė?”.

Miliarderi, qė sipas revistės "Forbes" radhitet nė vendin e 488-tė nė botė, me dy miliardė dollarė pasuri, synon tė sfidojė Obamėn, i cili gjithashtu nuk e fsheh dėshirėn pėr njė mandat tė dytė nė Shtėpinė e Bardhė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi