Popullariteti n Facebook shkakton ankth

Shko posht

Super Popullariteti n Facebook shkakton ankth

Mesazh nga Gonna prej Sat Feb 19, 2011 3:28 pm

Ka nga ata q i kan zili njerzit q kan shum miq n Facebook. Por ndoshta nuk din se popullariteti n Facebook mund t jet nj burim stresi dhe ankthi. Kt e ka dshmuar edhe nj studim i Napier University n Edinburg sipas t cilit pr t paktn 1 prdorues n 19 n rrjetet virtuale sociale stresi mbizotron ndaj knaqsis e argtimit. Studiuesit kan intervistuar 200 student dhe zbuluan se 12 % e tyre manifestonin shenja ankthi dhe shqetsimi n prdorimin e Facebook. Numri mesatar i miqve t ktyre personave q shfaqnin ankth ishte 117, ndrkoh q pjesa tjetr (88%) kishin mesatarisht 75 miq. Smund t themi tjetr vese t bni kujdes nga shoqrit e teprta n Facebook, nse nuk doni t pushtoheni nga ankthi

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi