Vrau 18 vite m par, ekstradohet nga Brukseli

Shko posht

Super Vrau 18 vite m par, ekstradohet nga Brukseli

Mesazh nga Lordi prej Sat Feb 19, 2011 9:46 pm

U
ekstradua t premtn nga Brukseli drejt Shqipris, shtetasi Gzim
Sokol Halitaj, 42-vje, lindur n Gurz, Kruj.Ky shtetas ishte shpallur
n krkim ndrkombtar pasi Gjykata e Shkalls s Par Kruj, me nj
vendim t vitit 1993, e ka dnuar at me 25 vjet burg, pr kryerjen e
veprs penale t Vrasjes me dashje.I ekstraduari Gzim Haliti akuzohet
se m dat 14.07.1992, rreth ors 20.15, si pasoj e nj grindjeje t
mparshme ka vrar me arm zjarri dy shtetas, prkatsisht Gani dhe Ajet
Halitin.Si rezultat i bashkpunimit t Interpol Tirana me Interpol
Brukseli, u b i mundur arrestimi i tij me qllim ekstradimi drejt
vendit ton, m dat 04.11.2010, n Aalst t Belgjiks.
N aeroportin e Rinasit ky shtetas i sht dorzuar prfaqsuesve t Drejtoris s Prgjithshme t Burgjeve.

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi