Sheks: Ideja pėr statusin e popullit konstitutiv pėr serbėt, e rrezikshme

Shko poshtė

Super Sheks: Ideja pėr statusin e popullit konstitutiv pėr serbėt, e rrezikshme

Mesazh nga AmazinnG GirL prej Sun Feb 20, 2011 1:22 pm


Zagreb, 20 shkurt – Nėnkryetari i Bashkimit Demokrat kroat (HDZ), Vladimir Sheks, vlerėson se ideja qė serbėt nė Kroaci tė kėrkojnė statusin e popullit konstitutiv ėshtė e rrezikshme, por edhe politikisht e dėmshme. Ai ka theksuar se nė kushtetutė janė bėrė zgjedhjet pėr tė gjitha ēėshtjet e rėndėsishme, edhe pėr ēėshtjet e minoriteteve, sepse dispozitat kushtetuese pėr kėtė ēėshtje janė paraparė edhe me ndryshimet e fundit.
Mendim tė njėjtė kanė edhe nė SDP-nė opozitare, kryetari i sė cilės, Josip Leko, ka vlerėsuar se duhet zhvilluar standardin e pakicave kombėtare, por ėshtė politikė e keqe ajo sipas sė cilės serbėt sėrish duhet tė jenė tė jenė popull konstitutiv, raporton HRT.
“Pėr ēdo rast, nuk ėshtė nė interes tė harmonizimit tė shoqėrisė kroate dhe kjo politikė tashmė ėshtė humbėse nė Kroaci, por edhe nė botė nuk do tė ketė pėrkrahje”, ka thėnė Leko.
avatar
AmazinnG GirL
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 4276
Mosha : 22
Viti: : 17/10/1995
Vendbanimi: : n'Kojshi :P
Aktiviteti :
50 / 10050 / 100

Registration date : 21/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi