Putin do t’i kėrkojė Serbisė tė mos hyjė nė NATO

Shko poshtė

Super Putin do t’i kėrkojė Serbisė tė mos hyjė nė NATO

Mesazh nga D3M1 prej Sun Feb 20, 2011 11:13 pm


Beograd, 20 shkurt Puna kryesore qė kryeministri rus Vlladimir Putin duhet ta bėjė nė Beograd, qė ėshtė paralajmėruar pėr 23 mars, ėshtė tė kėrkojė nga Serbia qė tė mos hyjė nė NATO. Kjo ėshtė njė situatė shumė e volitshme pėr Serbinė sepse kėsisoj fitojmė rastin t’i tregojmė Perėndimit qė edhe fuqia tjetėr po interesohet pėr ne, ndėrsa, nė anėn tjetėr, tė marrim vendim qė do t’i tregojė BE-sė se jemi tė pavarur, qė udhėheqim politkė nė interes tė Serbisė dhe nė tė cilėn nuk asgjė kundėrperėndimore e as kundėrlindore, tha pėr gazetėn Blic ish diplomati serb, Radosllav Stojanoviq.
Vizita e Putinit po ndodh nė momentin e njėrės prej krizave politike mė serioze nė periudhėn e fundit, andaj shumė analistė kanė vlerėsuar se prapa vizitės qėndron plani i Rusisė pėr tė zgjeruar e thelluar ndikimin e vet nė Serbi, nė momentin kur vendosmėria e elitės politike dhe besimi i qytetarėve nė perspektivėn evropiane ėshtė luhatur.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi