Virusi AH1N1 ia merr jetėn njė 40-vjeēari

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Virusi AH1N1 ia merr jetėn njė 40-vjeēari

Mesazh nga D3M1 prej Mon Feb 21, 2011 2:41 pmTė dielėn mbrėma nė Klinikėn Infektive tė QKUK nė Prishtinė u nda nga jeta Enver Mazreku (40), profesor i kimisė, drejtor i shkollės fillore nė fshatin Opterushė dhe anėtar i Kryesisė sė Degės nė LDK nė Rahovec.
I ndjeri ishte prekur nga virusi AH1N1 dhe pėrreth dy javė qėndroi i shtrirė nė QKUK dhe megjithė pėrpjekjet e mjekėve tė Klinikės Infektive, ai vdiq tė dielėn rreth mesnatės.
Ceremonia mortore e varrimit tė Enver Mazrekut u bė tė hėnėn, ku morėn pjesė miq e familjarė, pėrfaqėsues tė Kuvendit Komunal tė Rahovecit dhe tė LDK-sė.
I ndjeri Mazreku la pas vetes bashkėshorten dhe tre fėmijė.
Ndryshe, ai ishte viktima e tretė e kėtij gripi gjatė kėtij viti. /Telegrafi/


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi