Harry Potter sht i varrosur n Izrael (video)

Shko posht

Super Harry Potter sht i varrosur n Izrael (video)

Mesazh nga AmazinnG GirL prej Mon Feb 21, 2011 3:55 pm


Jerusalem, 21 shkurt Nj varr n Izrael sht br destinacion shum popullor turistik, pasi nga ky vend rrjedh Harry Potter.
Megjithat, nuk sht fjala pr magjistarin nga romani i shkrimtares britanike J.K. Rowling, por nj 17-vjear, i cili i ishte bashkuar ushtris britanike dhe kishte vdekur n betejn e Hebronit m 1939.
Fansat e Potterit gjetn varrin n Raml, n Izrael, derisa autoritetet as q kishin ditur se ai ekziston. Varri po trheq vmendjen e turistve m shum se lokacionet arkeologjike n at zon, transmetojn agjencit.
Shum hebrenj religjioz ua ndalojn fmijve t tyre t lexojn pr Harry Potterin, pasi e konsiderojn pagan.
Nj emr tjetr i njohur q paraqitet n nj varr izraelit sht William Shakespeare, shofer i kamionit n ushtrin britanike.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=meYO6cHZSYw
avatar
AmazinnG GirL
Legends
Besa-Bess
LegendsBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 4276
Mosha : 22
Viti: : 17/10/1995
Vendbanimi: : n'Kojshi :P
Aktiviteti :
50 / 10050 / 100

Registration date : 21/09/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi