Dramė nė Libi

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Dramė nė Libi

Mesazh nga AmazinnG GirL prej Mon Feb 21, 2011 4:10 pm

Tripoli, 21 shkurt – Agjencitė e lajmeve nga kryeqyteti i Libisė njoftojnė pėr situatė dramatike nė kėtė vend. Bėhet e ditur se demonstruesit i kanė vėnė zjarrin ndėrtesės sė Parlamentit dhe njė stacion policie, si dhe ėshtė sulmuar televizioni shtetėror, kurse numri i viktimave nė pėrballjen mes forcave qeveritare e turmave po rritet. Mediet egjiptiane transmetojnė se kundėrshtarėt e Gaddafit kanė marrė aeroportin e Tripolit, pėr ē’arsye avionėt e Turqisė qė kishin ardhur pėr tė evakuuar shtetasit turq, nuk kanė mund tė fluturojnė.
I biri i Gaddafit, Saif al-Islam, pėr tė cilin thuhet se ka marrė kompetencat e tė atit, ka tėrhequr vėrejtjen pėr luftė qytetare.
Demonstratat kanė shpėrthyer edhe nė qytetin e Libisė, Ras Lasnuf, ku ndodhet rafineria e naftės.
Mediet serbe, RTS, Beta e B92, njoftojnė pėr se shtetas tė Serbisė qė jetojnė e punojnė nė kėtė vend janė sulmuar nė njė kamp 100 km larg Tripolit. Sipas kėtyre burimeve, ata kanė bėrė thirrje pėr shpėtim.
avatar
AmazinnG GirL
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 4276
Mosha : 22
Viti: : 17/10/1995
Vendbanimi: : n'Kojshi :P
Aktiviteti :
50 / 10050 / 100

Registration date : 21/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi