Kjo ėshtė ēanta mė e shtrenjtė nė botė!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Kjo ėshtė ēanta mė e shtrenjtė nė botė!

Mesazh nga D3M1 prej Tue Feb 22, 2011 8:41 am


Nė panairin e orėve dhe bizhuterive nė Doha ėshtė paraqitur edhe ēanta mė e shtrenjtė nė botė sipas librit tė rekordeve Guinness, me vlerė 3.8 milionė dollarė, shkruan “Daily Mail”.

Ēanta nė formė zemre ėshtė dizajnuar nga Robert Mouawad. Ėshtė punuar nga ari 18 karatėsh dhe ėshtė zbukuruar me 4.517 diamante prej tė cilėve 105 tė verdhė, 56 ngjyrė vjollce dhe 4.356 pa ngjyrė. Artistėt kanė shpenzuar 8.800 orė pune pėr ta pėrfunduar kėtė ēantė.

Shtėpinė e modės “Mouawad” e themeloi mė 1890 David Mouawad. Kjo shtėpi mė 2003 dizajnoi sutienat mė tė shtrenjtė nė botė tė cilat i ekspozoi Heidi Klum. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi