E zgjoi pas tetė vitesh nga koma duke i kėnduar

Shko poshtė

Super E zgjoi pas tetė vitesh nga koma duke i kėnduar

Mesazh nga D3M1 prej Tue Feb 22, 2011 8:43 am


“Nuk kisha para pėr ta dėrguar nė spital, mbeta pa shpresė. Gruaja ime i pėlqente kur kėndoja, kėshtu qė ēdo ditė ia kam kėnduar tek veshi kėngėn kineze “Dashnori i zemrės sime”, rrėfen Zhang Yuhu, bujk nga provinca Shandog e Kinės.

Bashkėshortja e tij para 11 vitesh ra nė koma pėr shkak tė njė “fatkeqėsie mjekėsore”. Nuk dihet se ēfarė i kishte ndodhur saktėsisht, por prej asaj kohe filloi beteja pėr jetėn e saj, ndėrsa tėrė kohėn i Zhang i qėndroi pranė.

Shumė gjatė kėnga ishte komunikimi i vetėm ndėrmjet bashkėshortėve. Gjashtė vite mė vonė Zhang vėrejti shenjėn e parė se bashkėshortja e tij e dėgjonte.

“Isha i lumtur kur ia pashė lotėt nė sy. Kėrceva nga karrigia dhe vrapova drejt dhomės sė nėnės sime. I thashė se gruaja ime po qante dhe mė nė fund doli nga koma”, rrėfen Zhang.

Kėshtu ai vazhdoi t’i kėndojė ēdo ditė bashkėshortes sė tij dhe dy vjet mė vonė, ajo filloi tė pėrmendej dhe vėrtetė u zgjua. Edhe pse mjekėt i thanė se nuk guxonte tė mbetej shtatzėnė dhe ia tėrhoqėn vėrejtjen gruas se mund tė vdiste, qiftit shpejtė i lindi njė vajzė e shėndoshė.

Bashkėshortja, mendon se kjo ėshtė mėnyra mė e mirė pėr t’ia larė borxhin burrit. Zhang tash ėshtė duke kėrkuar punė pėr tu kujdesur pėr familjen e tij. Ende ēdo ditė i kėndon gruas kėngėn “Dashnori i zemrės sime”, ndėrsa me lot nė sy edhe ajo i bashkohet kėngės, shkruan CCTV. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi