Jeton me dy zemra q rrahin si nj (video)

Shko posht

Super Jeton me dy zemra q rrahin si nj (video)

Mesazh nga D3M1 prej Tue Feb 22, 2011 8:51 am


San Diego, 21 shkurt - Tyson Smith jeton fal faktit se ka dy zemra.
Smith i sht nnshtruar nj operimi t rrall, kur mjekt ia kishin transplantuar zemrn e re n ann e djatht pr t ndar punn me t. Rasti i Smithit sht i veant, pasi zemra e vjetr nuk mund t zvendsohej me t ren, shkruajn mediet kroate.
Smith ishte n prag t vdekjes dhe nuk arritn ti zvendsojm organet me operimin standard t zemrs, pasi q e reja do t ndalonte pr shkak t hipertensionit pulmonar. Por, s bashku kto dy organe kryejn punn e zemrs normale, ka thn kirurgu n spitalin n San Diego, Michael Madani

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi