Kosovarėt nė Libi qėndrojnė tė bashkuar

Shko poshtė

Super Kosovarėt nė Libi qėndrojnė tė bashkuar

Mesazh nga Rreze prej Tue Feb 22, 2011 9:40 am

Ministria e Punėve tė Jashtme e Republikės sė Kosovės pėrmes njė komunikate pėr media thotė se ėshtė nė kontakt me shtetasit e Kosovės tė cilėt gjenden nė Libi. Sipas MPJ-sė, nga atje njoftohet se shtetasit e Kosovės, kryesisht studentė, janė mirė.Nė njoftimin e MPJ-sė mė tej thuhet se nė qytetin e Bengazit tė gjithė shtetasit e Kosovės, ashtu siē po veprojnė shumica e shtetasve te huaj janė tubuar nė familje libiane dhe nė kushte tė lėvizjes sė vėshtirėsuar janė mirė.“Pėr shkak tė gjendjes sė vėshtirėsuar tė gjitha shtetet po hasin nė vėshtirėsi pėr evakuimin e shtetasve tė tyre. Ministria e Punėve tė Jashtme ka autorizuar ambasadat e Republikės sė Kosovės nė Evropė dhe ambasadėn nė Turqi qė tė nisin me procesin e evakuimit tė shtetasve tė Kosovės nėpėrmjet rrugėve ajrore dhe detare”, thuhet nė njoftim.Ministria e Punėve tė Jashtme shprehet se ėshtė nė kontakt me vendet tjera nė pėrpjekje pėr tė shfrytėzuar mundėsitė pėr tė evakuuar shtetasit e Kosovės nga Libia. /Telegrafi/

_________________
If You Like Peace...Prepare For War...

Mendova Se Ta Kisha Harruar Zerin...Por Joo..Kur e Degjova Mu Kujtua Perseri...!![left]
avatar
Rreze
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 8687
Mosha : 22
Viti: : 18/07/1995
Vendbanimi: : Atje Ku Mungon Tii...!!!
Aktiviteti :
99 / 10099 / 100

Registration date : 01/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi