Kėpucėt e rrafshėta, rrezik pėr kėmbėt e femrave

Shko poshtė

Super Kėpucėt e rrafshėta, rrezik pėr kėmbėt e femrave

Mesazh nga Gonna prej Tue Feb 22, 2011 3:06 pm

Femrat gjithnjė e mė tepėr ankohen pėr shkak tė problemeve me kėmbė, dhe kėshtu shoqata e ortopedėve britanikė ka lėshuar njė vėrejtje tė re. “Pėr shkak se janė tėrėsisht tė rrafshėta, kėpucėt si ato tė baletit munden qė seriozisht ta kėrcėnojnė shėndetin e kėmbėve. Nuk ofrojnė rezistencė adekuate dhe pėr kėtė arsye gjatė lėvizjes gjunjėt dhe pjesa e epėrme e kėmbėve bartin tėrė barrėn”, ka tė tėrhequr vėrejtjen Lorein Xhouns nga shoqata e ortopedėve. Si pasojė e kėsaj mund tė lajmėrohet artriti dhe dhembjet e muskujve. Pėr kėtė arsye kėpucėt e tilla duhet mbathen pėr njė kohė tė shkurtėr, assesi pėr shėtitje tė gjata. Ėshtė mirė tė zgjidhni modele me take minimale me sa mė shumė material anash, i cili duhet t’i ofrojė mbėshtetje kėmbės. /Elle/

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi