Disa kshilla rreth Manikyrit ?

Shko posht

Super Disa kshilla rreth Manikyrit ?

Mesazh nga ditush prej Tue Feb 22, 2011 6:46 pmDisa kshilla rreth Manikyrit.Athere manikyri sht i prbr nga acetoni, reshire dhe pigment ngjyrues. Dozomi i duhur i ktyre elementeve lejon t formohet nj manikyre qe pervecse lejon thoin te marri ajer, por dhe t jete e lehte pr tu apikuar apo modifikuar.
Nj manikyre me kualitet te mire, i aplikuar ne menyre korrekte mund te rezistoje nga 5-7 dite. Rregulli m i rendesishem pr t ndjekur n mnyr q t mbani ciesin e manikyrit t pandryshueshm sht, t mbyllni mire shishen dhe ta lini ne pozicion vertikal.
Mos e lini asnjehere prane nje burimi te ngrohte apo temperatur t lart.
Me kalimin e kohes ai trashet nese nuk ka qene i mbyllur mire, dhe behet i veshtire per tu aplikuar, thahet me veshtersi dhe prishet menjehere. Mos u perpiqni ta holloni duke i hedhur aceton te cilet nuk jane te pershtatshem.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi