Keshilla per fytyre me yndyre ?

Shko posht

Super Keshilla per fytyre me yndyre ?

Mesazh nga ditush prej Tue Feb 22, 2011 6:52 pmLekura me yndyre eshte e karakterizuar nga shtimi i prodhimit te djerses, e cila i jep nje pamje te shkelqyeshme.
Shkaqet kryesore te te shkaktuara nga shtimi i djerses jane komedonet(pikae e zeza). Shtimi i nivelit te testosteronit ne gjak eshte shpesh i shkaktari per lekuren me yndyre si ne femra ashtu dhe tek meshkujt.
Shpesh eshte e karakterizuar nga mosha e adoleshences, por mund te provokohet edhe nga faktore te jtere, si duhani apo ushqimi jo korrekt.
Gjeja me e rendesishme per lekuren me yndyre eshte pastrimi, i cili duhet te jete i kujdesshem por jo agresiv.
Ne rastet me te lehta pastrimi i fytyres ne menyre korrekte mund te evitoje probleme te ndryshme estetike: pikat e zeza dhe papastertite. per pastrimin e saj duhen perdorur sapune lehtesisht acid. Beni herepas here nje pastrim te thelle te lekures, duke perdorur maska purifikuese. Te pakten cdo 2 muaj, shkoni tek estetistja, per te bere pastrimin e fytyres me avull dhe kremra

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi