Macja mjaullin si Boeingu kur aterron

Shko posht

Super Macja mjaullin si Boeingu kur aterron

Mesazh nga D3M1 prej Tue Feb 22, 2011 7:39 pm


Macja Smokey sht aq e zhurmshme kur mjaullin saq zrin e saj e kan krahasuar me aterrimin e aeroplanit Boeing 737.

Zrin q prodhon ka forcn prej 92 decibel, ndrsa mjaullima e maceve mesatarisht arrin deri n 25 decibel. Pronart e saj Ruth dhe Mark Adams nga Northamptoni n Angli thon se macja i pengon derisa jan duke par televizorin ose dgjojn radion. Thon se macja tingllon sikur ti kishte mbetur n fyt ndonj pllumb.

Mjaullin edhe derisa ha. Nuk mjaullin vetm kur fle n gjum. Ky z sht simpatik por sht tepr i zhurmshm, varet edhe se far disponimi keni, thot Ruth.

Zyrtart e librit t rekordeve Guinness njoftuan se ekziston kategoria e maces m t zhurmshme n bot por ende nuk sht paraqitur askush. Ata than se macen do ta marrin parasysh nse kandidati mjaullin n fuqin mbi 80 decibel.

Diana Johnson nga shoqata pr mbrojtjen e maceve tha se nuk kishte dgjuar asgj t ngjashme n jetn e saj. Macja Smokey sht 12 vjeare, shkruan Daily Mail. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi