Djaloshi qe shruan me kėmbė

Shko poshtė

Super Djaloshi qe shruan me kėmbė

Mesazh nga Nora prej Wed Feb 23, 2011 12:02 pm


Pavarėsisht se nuk ka duar, vogėlushi You Yanbo (5) pa problem pastron dhėmbėt, lan fytyrėn, han, shkruan dhe nget biēikletėn.

Djaloshi nga Kina para dy vjetėve preku aksidentalisht njė tel tė tensionit tė lartė.

Mjekėt ia amputuan dy duart. Pėr shkak tė rehabilitimit tė Yous, nėna e tij hyri nė borxhe tė mėdha. Pėr tė paguar shpenzimet e shėrimit tė tij shkoi nė qytet tjetėr, ndėrsa pėr djaloshin kujdesej gjyshja Li Xiaotao.

Gjyshja e mėsoi Youn qė me kėmbė tė pėrdorė shkopinjtė pėr ushqim dhe qė atėherė gjithēka bėn me kėmbė. Pėr tė kujdesėn nė mėnyrė tė veēantė edhe edukatoret nė kopshtin e fėmijėve, transmeton ITN.

You tani ėshtė plotėsisht i pavarur, dhe me kėmbė hap ēantėn e tij tė kopshtit tė fėmijėve, mpreh lapsin dhe lajmėrohet nė telefon.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Djaloshi qe shruan me kėmbė

Mesazh nga AmazinnG GirL prej Wed Feb 23, 2011 12:38 pm

Ooo Urimee :D
avatar
AmazinnG GirL
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 4276
Mosha : 22
Viti: : 17/10/1995
Vendbanimi: : n'Kojshi :P
Aktiviteti :
50 / 10050 / 100

Registration date : 21/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi